شرکت توچال درمان هیچگونه مسئولیتی در قبال خرید دستگاه های متفرقه را ندارد.

توچال درمان

توچال درمان

تولید کننده

کرایو (فریز یا انجماد دهانه رحم ) چیست فریز یا کرایو، یک روش درمان زخم دهانه ی رحم جهت از بین بردن یک لایه از بافت دهانه ی رحم است.

مشاوره فنی و تخصصی دستگاه کرایو :

0372 524 0912 98+

کرایو زنان
کرایو پوست

زمان مطالعه : 4 دقیقه

کرایو زنان

کرایو (فریز یا انجماد دهانه رحم ) چیست فریز یا کرایو، یک روش درمان زخم دهانه ی رحم جهت از بین بردن یک لایه از بافت دهانه ی رحم است. در مواردی استفاده می شود که لازم باشد یک یا چند لایه از بافت دهانه ی رحم بطور کامل تخریب شود. در این روش درمان زخم دهانه ی رحم با استفاده از گاز ، با ایجاد دمای بسیار پایین، سلول های سطحی از بین رفته و پس از مدتی انتظار رشد سلول های طبیعی را داریم. استفاده ی اصلی کرایو، در تغییرات پیش سرطانی دهانه ی رحم است. اما، مورد استفاده فرعی کرایو ، همین زخم دهانه ی رحم می باشد

کرایو تراپی یا سرمادرمانی چیست؟

با گسترش فناوری هر روز روش های جدیدی به روی متخصصان گشوده می شود. امروزه علم پزشکی با بکار گیری فناوری روش های جدید درمانی را اختراع نموده است که می تواند در درمان بسیاری از امراض مفید باشد. از جمله این روش ها می توان به کرایوتراپی اشاره کرد. این روش درمانی با بکار گیری سرما باعث درمان فرد خواهد شد. هدف از کریوتراپی کاهش فعالیت سلول های بیمار، افزایش بقای سلولی ، کاهش التهاب ، کاهش درد واسپاسم ، انقباض عروق است. از موارد کاربرد دستگاه کرایوتراپی در کنترل و درمان بیماری سالک ، بواسیر، یبوست، دردهای بعد از عمل جراحی در پرتو درمانی، از بین بردن چربی‌های اضافه بدن و از این دست می باشد . این روش نسبتاً ارزان، ایمن و قابل‌اعتماد است. بااین‌حال، مهم است که ضایعه پوستی به‌طور دقیق تشخیص داده‌شده باشد. از این روش در درمان ملانوم (نوعی ضایعه سرطانی) یا هر ضایعه رنگی دیگری که می‌تواند ملانوم باشد، نباید استفاده شود.

زخم دهانه ی رحم چیست ؟

این اصطلاحِ زخم ، نشان دهنده ی هر گونه تغییر شکل دهانه رحم ، از مخاط صورتی به بافت مخملی و قرمز می باشد. غالبا، این قرمزی زمانی رخ میدهد که لایه داخلی دهانه رحم ، تا بیرون آن کشیده شود.

درمان زخم دهانه رحم

اگر زخم دهانه رحم دچار ترشح چرکی و عفونت شود یا باعث خونریزی پس از هر بار نزدیکی شود ، بهتر است درمان با دارو انجام شده و تست پاپ اسمیر نیز انجام شود .در صورت جواب ندادن به یک دوره ، می توان برای بار دوم از داروهای دیگری استفاده کرد . مثل هر عفونت دیگری در بدن (عفونت گلو…دندان و …) ، دهانه ی رحم هم به دارو جواب خوبی میدهد. در نهایت اگر علایم آزار دهنده داشتید و با ۲-۳ دوره درمان دارویی درمان صورت نگرفت، می توان فریز کرد. ها ممکن است نیاز به درمان‌های قوی و مکرر داشته باشند تا کاملاً ریشه‌کن شوند.

سرما درمانی دهانه رحم

سرما درمانی دهانه رحم ، معمولا در مطب و بدون بیهوشی و …انجام می شود و در کل بیش از ۲-۳ دقیقه طول نمی‌کشد. در روز انجام کرایو ، نیاز نیست همراه داشته باشید . ممکن است تا ۱ هفته بعد از کرایو ، ترشحات زیاد و خونابه‌ای داشته‌باشید . معمولا پانسمانی در محل تعبیه می‌شود و به شما توصیه می شود نهایتا تا ۲-۳ هفته نزدیکی واژینال نداشته‌باشید.

علایم زخم دهانه رحم

اکثر خانمها خیلی اتفاقی طی معاینه زنان با اسپکلوم، متوجه زخم دهانه رحم می‌شوند . یعنی در واقع هیچ علامتی ندارند ، و در مراجعه جهت چکاپ، ناگهان با تشخیص ” زخم ” روبرو می‌شوند !

درمان زگیل‌ های تناسلی

این زگیل‌ها در نزدیکی اندام‌های تناسلی و نیز در داخل واژن و سرویکس (گردن رحم) زنان ظاهر می‌شوند. کرايو سرجري زنان جهت درمان کيست هاي دهانه رحم نیز مورد استفاده قرار مي گيرد .

{پایان}